Výrobní program

Společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. je výrobcem elektromotorů s mnohaletou tradicí. Výrobní sortiment plně odpovídá současným požadavkům trhu.

Mezi nejpočetnější výrobky se řadí skupina asynchronních motorů od těch nejjednodušších – motorů se stíněným polem používaných převážně pro pohon různých ventilátorů, přes motory s trvale připojeným kondenzátorem až k motorům třífázovým do výkonu 750 W.

V oblasti komutátorových motorů jsou vyráběny jak motory s vinutým buzením do výkonu 500 W, tak i stejnosměrné motory s permanentními magnety, které byly v posledních letech rozšířeny o řady P2X a P2Z pro výkony až 1500 W.

Dalším segmentem výrobků společnosti jsou ventilátory. Mnozí jistě znají axiální ventilátory Mezaxial, které se používají v průmyslové sféře pro odvětrávání menších průmyslových prostorů, chlazení rozvaděčů a jiných elektrických zařízení. Nabízíme také radiální ventilátory Ratas. Pro výrobce kotlů jsou určeny odtahové ventilátory, které s pomocí elektroniky řídí odtah spalin, tak aby bylo dosaženo požadovaného výkonu.

K osvědčeným výrobkům společnosti ATAS patří převodové motory vybavené šnekovými jednostupňovými, popřípadě dvoustupňovými převodovkami vlastní výroby.

Pro širokou oblast průmyslové automatizace je určena řada elektronicky komutovaných motorů G62U s vestavěnou elektronikou, vyznačujících se vysokým komfortem uživatelské obsluhy, snadným řízením, výhodným poměrem cena/výkon, vysokou životností a užitnými vlastnostmi, které se blíží servomotorům. U těchto motorů se předpokládají aplikace pro jednoúčelové stroje, obráběcí a vypalovací stroje, tiskařské stroje, stroje pro potravinářský průmysl, pro balící techniku, přístroje pro laboratorní techniku a medicínu.

Nelze také opomenout výrobu střižných nástrojů na výrobu elektrotechnických plechů do průměru 150 mm, výrobu forem pro tlakové lití Al a jeho slitin a výrobu forem pro lisování dílů z plastických hmot.

Část výrobního programu je dlouhodobě zaměřena na technicky náročné výrobky oborů medicíny, letectví a obrany.

Celou naší nabídku můžete využít jak ve standartním provedení, tak také s úpravami podle našich možností.

ATAS elektromotory Náchod a.s. je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001:2009.

Celý katalog ke stažení - CZ/EN/DE (3,31 MB)

Celý katalog ke stažení - CZ/PL/RU (3,45 MB)
ISO 9001
ELA
Asociace exportérů

Sledujte nás

Follow us on Twitter